SLICK

bike lubricant SLICK

UNIVERSAL BIKE LUBRICANT

WET

bike lubricant WET

HIGH ADDITIVE BIKE LUBRICANT

X-DRY

bike lubricant XDRY

DRY FILM BIKE LUBRICANT

PREMIUM LUBE

bike lubricant LUBE

CERAMIC BIKE LUBRICANT

BIO LUBE

bike lubricant BIO LUBE

BIODEGRADABLE BIKE LUBRICANT

Smarowanie łańcucha rowerowego

Smarowanie łańcucha rowerowego to absolutna konieczność dla każdego rowerzysty, bez względu na to, czy jesteś amatorem, czy biegaczem .
Smarowanie łańcucha jest ważne ze względu na gładkość, tarcie i ochronę przed korozją.

Łańcuch rowerowy składa się z ogniw zewnętrznych, które są połączone ze sobą cylindrami, z włożonymi szpilkami (otwór w ogniwie jest nieco mniejszy niż otwór szpilki). Gdy łańcuch się porusza, powstają siły, które sprawiają, że różne części stykają się ze sobą.

Smarowanie sprawia, że ​​ślizganie się między ogniwami a sworzniami jest płynne, zmniejsza tarcie i wytwarzane ciepło, które może zniszczyć powierzchnię części. Smarowanie chroni również metal łańcucha przed wodą i tlenem obecnymi w atmosferze, aby uniknąć korozji i sprawia, że ​​ruch łańcucha jest cichszy.

Z tego rozumiemy, że smarowanie musi odbywać się na kołkach i tylko na tych, aby smar mógł wniknąć do ich wnętrza.
Należy zwrócić uwagę, że zewnętrzne ogniwa łańcucha NIE mogą być smarowane, ponieważ mogłyby one przyciągać kurz i brud, który mógłby gromadzić się na przedniej przerzutce, na kołach zębatych i na tarczach, niszcząc je. Smarowanie należy wykonywać tylko na czystym łańcuchu, ponieważ nie do pomyślenia jest dodawanie smaru do łańcucha pokrytego starym olejem i brudem .
Jakiego smaru powinniśmy użyć?

Smarowanie łańcucha rowerowego należy wykonywać wyłącznie produktami przeznaczonymi do rowerów, najlepiej biodegradowalnymi. Wszystkie oleje STAR bluBike „drop” są produkowane z odnawialnych źródeł, nie zawierają ropy naftowej i łatwo ulegają biodegradacji.

Absolutnie, aby uniknąć odblokowania produktów przeznaczonych do rozpuszczania rdzy. Nie są one zbyt lepkie, nie zalegają w kołkach i nie brudzą łańcucha. Smary w aerozolu bez aplikatora zwykle lądują wszędzie, a także na łańcuchu i mogą być nie tylko bezużyteczne, ale i szkodliwe.

Smary rowerowe zwykle dzielą się na dwie szerokie kategorie. Na mokro lub na sucho to opis właściwości smaru, a niekoniecznie warunki użytkowania. Możesz użyć mokrego lubrykantu w słoneczny dzień i suchego, gdy pada deszcz. Wyboru należy dokonać w zależności od potrzeb: czas trwania, potrzeba smarowania, czyszczenia. Na podstawie tej analizy można zdecydować, którego smaru użyć.

Suche smary płynne, często na bazie teflonu, mają wysoką smarowność. Pozostawiają naprawdę cienką warstwę oleju i wosku, nie brudzą i nie powodują przyklejania się kurzu i błota do łańcucha. Z drugiej strony bardzo cierpią z powodu wody, która je wypłukuje, a ze względu na niewielką ilość produktu pozostającego na łańcuchu mają mniejszą trwałość w porównaniu z „czystym” olejem na bazie oleju. Będziesz musiał częściej smarować łańcuch rowerowy.

Wet Lubes to lepkie środki smarne, które zapewniają znaczne smarowanie. Charakteryzują się doskonałą odpornością na wodę i wymywanie oraz utrzymują się przez długi czas po aplikacji. Z drugiej strony są ciężkie, dlatego brud i kurz będą przyciągane. Wymagane będzie więcej uwagi i czasu podczas procesu czyszczenia.

STAR BLUBIKE może zapewnić Ci wszystko, co jest potrzebne do czyszczenia/smarowania łańcucha rowerowego, co zajmie tylko kilka minut.

Nasmaruj łańcuch rowerowy w 4 szybkich krokach

Krok 1: Wyczyść łańcuch

Zabrudzonego łańcucha nie można nasmarować. Aby uniknąć uszkodzeń, używaj wyłącznie produktów opracowanych specjalnie dla rowerów. STAR BLUBIKE Chain Cleaner, Bio Chain Cleaner lub Chain Cleaner Spray są w stanie z łatwością usunąć cały brud w bezpieczny sposób. Spryskaj łańcuch środkiem do czyszczenia łańcucha i wyczyść ściereczką/szczotką. Możesz również użyć Chain Cleaner (zwykły lub bio) w Chain Machine, który zagwarantuje lśniące rezultaty łańcucha. W przypadku bardzo zabrudzonego łańcucha można go wyjąć i namoczyć w małym wiaderku z czyścikiem.
Wytrzyj łańcuch szmatką i zakręć pedałami, aby usunąć pozostały brud. Często zmieniaj część używanej szmaty, aby brud nie wracał do miejsca, w którym została oczyszczona.

Krok 2: Podaj smar

Smarowanie łańcucha to drobiazgowa operacja: w rzeczywistości olej należy nałożyć na każdy sworzeń łańcucha! Użyj zdejmowanych kołków jako odniesienia, aby wiedzieć, kiedy nasmarowałeś je wszystkie.

Ważne jest, aby smar wnikał do zewnętrznych cylindrów i smarował sworznie;
Jeśli używasz STAR BIKE LUBE, umieść aplikator blisko szpilek.
Lube X-Dry jest naprawdę płynne, nie martw się, jeśli kapie z łańcucha, gdy rozpuszczalnik wyparuje, pozostawi cienką warstwę wosku/smaru.
Wet jest naprawdę lepki, więc daj mu czas, aby dobrze wniknął.
Premium Lube Ceramic, zawiera mikrocząsteczki, które znacznie zmniejszają tarcie.
Slick to uniwersalny lubrykant, mniej lepki niż Wet, ale trwalszy niż X-dry.
Bio Lube to dość płynny środek smarny otrzymywany z roślinnego oleju bazowego!

Krok 3: wchłonąć nadmiar produktu

Aby usunąć nadmiar smaru, który może powodować przywieranie brudu i kurzu, chwyć zewnętrzne ogniwa łańcucha szmatką i zakręć pedałami.

Krok 4: Wspinaj się po wskaźnikach

Spraw, aby łańcuch podniósł się od małej zębatki do dużej, a następnie zmniejsz przełożenia, aż wrócisz na małą zębatkę. W ten sposób „przesuwasz” szpilki, pozwalając smarowi osiąść na całej smarowanej powierzchni.

Zobaczyliśmy, jak prawidłowo smarować łańcuch, jakich produktów używać, a których unikać. Smarowanie łańcucha jest czynnością trywialną, ale oferuje bardzo duże korzyści: większą gładkość, mniejszy hałas, dłuższą żywotność łańcucha, dłuższą żywotność tarcz, kół zębatych i przerzutek.
Krótko mówiąc, nie ma wymówki, żeby tego nie robić!